Něco z mého života

Vždycky jsem byla poslušná holka. Snažila jsem se plnit představy rodičů a vlastně všech okolo. Proto jsem vystudovala česko-španělské gymnázium. Proto jsem poté vystudovala ekonomii. Nikdy jsem se ale moc nezamýšlela nad tím, co chci v životě dělat já sama.

Stejné to bylo i ve vztazích. Každému klukovi jsem se vždycky naprosto poddala a přizpůsobovala se jeho potřebám. Přála jsem si, aby mě měli rádi, ale zapomínala jsem přitom sama na sebe. Asi vás moc nepřekvapí, že to nikdy dlouhodobě nefungovalo.

Když jsem potkala svého budoucího muže, bylo to jiné. Nesnažila jsem se na něj za každou cenu udělat dojem. Byla jsem od začátku sama sebou. I proto už máme spoustu let krásný vztah.

Proč vám to ale všechno říkám?

Sice mi to nějakou dobu trvalo, ale naučila jsem se, jak se sebou pracovat. Jak být v životě spokojená a dělat to, co mě těší i s mým synkem. Hodně mi k tomu pomohl osobní (re)Design. Dal mi totiž možnost podívat se na svůj život s nadhledem. Pochopila jsem, že každý problém má řešení. Jakmile ho navíc člověk nahlas pojmenuje, dokáže ho uchopit a následně s ním něco dělat. Když o věcech přemýšlíme jen v hlavě, často pro nás nejsou uchopitelné a trápíme se jimi dlouhou dobu. 

Koučovat se nechávám dodnes. Dává mi to energii, novou motivaci a inspiraci. Cítím se plná života a mám chuť zdolávat překážky, které mi život staví do cesty. A o tom to všechno je. Teprve tehdy, když se člověk naučí spokojeně žít sám se sebou, bude opravdu šťastný i ve vztazích. Svou nespokojenost totiž bude umět řešit a nebude ji projektovat do partnera. 

O mně už skoro všechno víte. Podívejte se, jak můžu pomoct vám.


Martina Elterlein